• TICKET

Presidency of The Republic of Türkiye, Directorate of National Palaces

Küçüksu Kasrı Mesire Alanı İstanbulluların Hizmetinde

Boğaziçi’nin en güzel mekânlarından biri olan Küçüksu Kasrı Mesire Alanı, altyapı ve peyzaj düzenleme çalışmaları sonrasında yeniden ziyarete açıldı. Böylece İstanbullular padişahların has bahçesi olan mekanda, denizle ve tarihle iç içe piknik yapma imkânına yeniden kavuşmuş oldular.
Milli Saraylar Başkanlığı’nın yürüttüğü altyapı ve peyzaj düzenleme çalışmaları kapsamında; mesire alanındaki eski zemin tamamen kaldırılarak yerine 5 bin metreküpten fazla içeriği zengin toprak getirildi. 3 bin metre drenaj sistemi kurularak yağmur sularının alanda birikmesi önlendi. Sulama kanalları modernize edildi ve 4 bin 200 metrelik yeni sistem oluşturuldu. Alanda bulunan ağaçlar bakıma alındı ve bitkisel besinlerle desteklendi. Yürüme yolları revize edildi. Çocukların güvenle vakit geçirebilecekleri oyun alanı yenilendi.
İçinde 25 ahşap kameriye, çocuk oyun alanı, yürüme yolu ve kafeterya bulunan mesire alanı, pazartesi dışında her gün 09.00 – 19.00 saatleri arasında hizmet veriyor.
Küçüksu Kasrı Mesire Alanı; İstanbul içinde, ferah, düzenli ve Boğaz manzaralı piknik alanı olarak ziyaretçilerini bekliyor.

 

Haberi izlemek için : https://youtu.be/bHkJckW-098

NEWS GALLERY